آیا لیمو مانند پرتقال ویتامین C را تامین می کند؟

لیمو از نظر محتوای ویتامین C بسیار نزدیک به پرتقال است. بنابراین اگر بین طعم دادن به غذای خود با پوست لیمو یا پرتقال یا اضافه کردن آب لیمو یا پرتقال به غذا یکی را انتخاب می کنید، نمی توانید با هیچ کدام اشتباه کنید. اما از برخی جهات مقایسه لیمو با پرتقال مانند مقایسه سیب با پرتقال است – زیرا احتمالاً این دو میوه را به یک شکل نمی‌خورید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

برای اکثر بزرگسالان، مصرف روزانه توصیه شده ویتامین C در رژیم غذایی برای مردان 90 میلی گرم و برای زنان 75 میلی گرم است. زنان بالغ باردار یا شیرده به ویتامین C بیشتری (به ترتیب 85 تا 120 میلی گرم) نیاز دارند. کودکان به مقدار کمتری، بین 15 تا 75 میلی گرم بسته به جنس و سن نیاز دارند.

جدا کردن یک لیمو

همه قسمت های لیمو یکسان ایجاد نشده اند. جالب اینجاست که ویتامین C بیشتری از پوست لیمو و لیمو سیر – 129 میلی گرم در هر 100 گرم پوست – نسبت به خوردن یک لیمو پوست کنده کامل دریافت می کنید که حاوی “فقط” 53 میلی گرم ویتامین C در همان اندازه است. اما از آنجایی که بعید است بیش از یک پیمانه پوست لیمو را به عنوان پوست لیمو بخورید یا یک لیمو کامل بخورید، مرتبط ترین محتوای ویتامین C در آب لیمو است که حاوی 38.70 میلی گرم ویتامین C در هر 100 گرم است.

مقایسه لیمو با پرتقال
خواص پرتقال مانند خواص لیمو ترش برای کبد ویتامین C را در پوست خود دارد: 136 میلی گرم یا فقط 7 میلی گرم بیشتر از لیمو در 100 گرم پوست پرتقال. بهترین منبع بعدی ویتامین C از یک پرتقال، خود میوه است: 53.20 میلی گرم، به سختی بیشتر از آنچه از یک لیمو دریافت می کنید. تفاوت در اینجا این است که برخلاف لیمو، احتمالاً یک پرتقال کامل می خورید. آب پرتقال تازه با 50 میلی گرم ویتامین C در هر وعده 100 گرمی به دنبال دارد. جالب اینجاست که آب پرتقال حاصل از کنسانتره ویتامین C کمتری دارد و فقط 36.20 میلی گرم در هر وعده دارد.جدا کردن یک لیمو

قیمت لیمو ترش

جزئیات آبدار
بنابراین، وقتی صحبت از مقایسه واقعی بخش‌هایی از میوه‌ای که به احتمال زیاد از آن استفاده می‌کنید، به میان می‌آید که از نظر محتوای ویتامین C جلوتر است؟ اگر به دنبال یک آب مرکبات خوب هستید، آب پرتقال تازه (50 میلی گرم) و آب لیمو (38.70 میلی گرم) و آب پرتقال از کنسانتره (36.20 میلی گرم) برنده می شود. اگر به دنبال میوه های کامل هستید که در آشپزی خود بگنجانید، یک لیمو پوست کنده کامل و یک پرتقال کامل پوست کنده اساساً محتوای ویتامین C یکسانی دارند (53 میلی گرم در مقابل 53.20 میلی گرم).

سایر منابع خوب ویتامین C

اگر ایده مکیدن لیمو برای شما جذاب نیست، اگر می توانید آنها را پیدا کنید، آسرولای خام یا گیلاس هندی غربی را انتخاب کنید. آنها بالاترین میزان ویتامین C را در بین هر میوه ای دارند.

سایر منابع خوب ویتامین C

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.