انواع لیمو ترش در ایران

لیمو ترش در نواحی جنوبی و شمالی ایران کشت می شود ولی مرغوب ترین لیموترش مختص شهرهای گرمسیری جنوب و استان فارس می باشد. لیموترش از هند به کشورهای دیگر وارد شد. چندین نوع لیمو ترش جهرم در ایران کشت می شود. انواع لیمو خشک سفید تولید شده در شهر های استان فارس باکیفیت و مرغوب هستند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

انواع لیموترش ایرانی

یکی از لیموترش هایی که در ایران کشت می شود لیمو آب است. این لیموترش به سرما بسیار حساس می باشد و رنگ آن وقتی می رسد زرد می شود.
لیموی لیسبون که تقریبا کم آب است و بدون بذر می باشد و درختش بدون تیغ است.
لیموی سانتا، یورکا، خوشه ای و گلابی از انواع دیگر لیموترش کشت شده در ایران می باشد.
انواع لیموترش ایرانی

خصوصیات لیموترش

خاستگاه دقیق لیموترش هنوز مشخص نیست ولی می گویند اولین بار لیموترش در هندوستان و یا چین دیده شد.
درخت لیموترش از خانواده ی بزرگ مرکبات می باشد. تقریبا در همه ی سال میوه می دهد. شکوفه ی این درخت معطر و سپید است. میوه ی لیموترش بیضی شکل است و به شکل تازه خواری و بصورت آبلیموی بسته بندی استفاده می شود.
لیموترش شیرازی از پرخاصیت ترین میوه ها می باشد. ویتامین ث که در این میوه وجود دارد علاوه بر تقویت سیستم ایمنی بدن، از بین برنده ی رادیکالهای آزاد که عامل سرطان هستند را از بین می برد.
لیموترش آنتی اکسیدانی قوی می باشد و از انواع بیماری ها جلوگیری می کند. از خصوصیات بارز لیمو ترش آبگیری این می باشد که این میوه خاصیت ضد آلرژی دارد و برای درمان سرماخوردگی بسیار مناسب می باشد.
لیموترش ایران از مرغوبترین لیموترش های دنیا می باشد. در فصل برداشت، آب لیمو را در کارگاههای مختلف می گیرند و پس از بسته بندی به نقاط مختلف کشور عرضه می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.