با میل سوپاپ پراید با چتر های قدیمی خداحافظی کنید

مهندسان در هنگام توسعه طراحی موتورهایی با زمان بندی متغیر سوپاپ، وابستگی گشتاور باز شدن سوپاپ را به سرعت میل لنگ در نظر می گیرند.

در اینجا نحوه زمان بندی باید در سرعت های مختلف موتور انجام شود.

بیکار نیاز به مراحل به اصطلاح باریک دارد. این بدان معناست که شیرها دیرتر شروع به باز شدن می کنند و برعکس زمان بسته شدن زود است. 

در این حالت شرایط باز بودن همزمان وجود ندارد هر دو شیر به طور همزمان باز نمی شوند.

هنگامی که چرخش میل سوپاپ پراید اهمیت کمی دارد، هنگامی که فازها با هم همپوشانی دارند، گازهای خروجی می توانند وارد منیفولد ورودی شوند و حجم مشخصی از VTS می تواند وارد اگزوز شود.

میل سوپاپ پراید

قدرتمندترین حالت به مراحل گسترده نیاز دارد. این حالتی است که در آن سوپاپ ها به دلیل سرعت بالاتر موقعیت باز کوتاه تری دارند.

 این باعث پر شدن و تهویه ضعیف سیلندرها در هنگام رانندگی ورزشی می شود. برای رفع این وضعیت باید زمان بندی سوپاپ را تغییر داد، یعنی شیرها باید زودتر باز شوند و زمان آنها در این موقعیت افزایش یابد.

این سیستم‌های پیچیده تضمین می‌کنند که موتور تا حد امکان برای سبک‌های مختلف رانندگی تطبیق‌پذیر است. به لطف این توسعه، واحد طیف گسترده ای از امکانات را نشان می دهد:

  • در دورهای پایین، موتور باید سفت باشد.
  • هنگام افزایش دورها نباید قدرت خود را از دست بدهد.
  • صرف نظر از اینکه موتور احتراق داخلی در چه حالتی کار می کند، صرفه جویی در مصرف سوخت و همراه با آن، سازگاری با محیط زیست حمل و نقل باید در بالاترین حد ممکن برای یک واحد خاص باشد.همه این پارامترها را می توان با تغییر طراحی میل بادامک تغییر داد. اما در این حالت حد بازده موتور تنها در یک حالت خواهد بود. آیا موتور بسته به تعداد دور میل لنگ می تواند به تنهایی پروفیل را تغییر دهد؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.