خرید لیمو ترش جهرم با مناسب ترین قیمت

درخت لیمو ترش و میوه آن چه خصوصیاتی و فوایدی را دارند؟ چه چیزی جهرم را به قطب خرید لیمو ترش با مناسب ترین قیمت تبدیل کرده است؟ لیمو ترش جهرم بیشتر مناسب برای چه مصارفی می باشد؟
لیمو ترش جهرم از مرکباتی است که درخت آن ارتفاع 4 الی 5 متر دارد و دمبرگ هایی با برگ های نازکتر از پرتقال و نارنج دارد. لیمو ترش ابتدا به رنگ سبز می باشد و پس از رسیدن به رنگ زرد می شود. ترش مزه و طعم مطبوعی دارد. مناطق کشت لیمو ترش بیشتر در نواحی جنوبی و شمال کشور است.

خرید لیمو ترش

ویتامین ها و املاح موجود در لیمو ترش

لیمو ترش، لیمو شیرین، نارنج، پرتقال، ترنج، لیمو عمانی، نارنگی و چندین نوع دیگر از میوه هایی هستند که دارای خواص مشابه می باشند و تنها در شکل و رنگ میوه و برگ و درخت باهم تفاوت دارند. لیمو ترش دارای املاح و ویتامین های زیادی مانند: ویتامین های A، B و مقدار بیشتری ویتامین C و آهن، کلسیم، فسفر،پتاسیم، منیزیم و سدیم می باشد. دارای اسیدهای مانند اسید سکوربیک و اسید سیتریک است. این میوه مقوی قلب و سیستم عصبی، تصفیه کننده خون می باشد، مخاط را پاک و ضدعفونی میکند.لیمو ترش به دلیل خواص اسیدی یک ضدعفونی کننده قوی می باشد.

خرید لیمو ترش در جهرم

استان هرمزگان به خصوص شهرهای بندرعباس و رودان مناطق مهم کشت مرکبات از جمله لیمو ترش می باشند. در این میان جهرم نیز به دلیل داشتن آب و هوای مناسب برای کشت لیمو ترش آبگیری دارای باغات مرکبات می باشد. شهرستان جهرم با داشتن نهالستان های زیاد و باغات مرکبات یک منطقه شناخته شده در ایران برای خرید عمده لیمو ترش با مناسب تریت قیمت می باشد.
لیمو ترش های جهرم بیشتر برای آبگیری و تهیه آبلیموی تازه استفاده می شود. نوعی لیمو ترش که دارای پوست نازک و بسیار مناسب برای آبگیری است.

منبع: مرکبات ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.