روغن مایع سویا مهم ترین عامل باهوشی جنین شناخته شد

 فواید و کاربردهای روغن سویا همانطور که مشخص است فقط روغن های حیوانی حاوی کلسترول هستند. 

برای این منظور جایگاه سویا در رژیم غذایی و تغذیه متعادل بسیار مهم است. آنچه می خواهید یاد بگیرید در مقاله ما موجود است، فقط آن را بخوانید.

  از آنجایی که روغن مایع سویا یک روغن گیاهی است، حاوی کلسترول نیست، علاوه بر این، روغن سویا حاوی دو اسید چرب بسیار مهم لینولئیک و لینولنیک است. 

این اسیدهای چرب باید با غذا مصرف شوند. افرادی که غذاهای حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع شده مصرف می کنند، خطر ابتلا به بیماری قلبی را افزایش می دهند، زیرا سطح LDL (لیپوپروتئین با چگالی کم) (که پروتئین بدخیم نیز نامیده می شود) در خون افزایش می یابد.

روغن مایع سویا

  در مورد تغذیه با روغن سویا که دارای اسیدهای چرب غیراشباع بالایی است، به کاهش میزان پروتئین بدخیم (LDL) کمک می کند. فیبر سویا به کاهش قند خون در کاهش سطح کلسترول خون کمک می کند.

 مطالعات نشان داده است افرادی که از فیبر سویا (فیبر) استفاده می کنند، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می دهند. سویا همچنین منبع غنی از ویتامین ها و مواد معدنی است. 

کلسیم، آهن، روی، فسفر، منیزیم و ویتامین‌های B فراوان‌ترین مواد ویتامینی و معدنی هستند، بنابراین توصیه می‌شود از سویا و محصولات تهیه شده از سویا برای زندگی سالم و رژیم غذایی متعادل استفاده شود.

فواید روغن سویا

   در مطالعه ای که توسط دانشگاه هاران (HRU) انجام شد، مشخص شد که ویتامین E موجود در روغن سویا به طور قابل توجهی در رشد سلول های مغز به ویژه در کودکان کمک می کند.

   HRU دانشکده کشاورزی گروه مهندسی مواد غذایی مدرس Assoc. دکتر. ابراهیم های اوغلو خاطرنشان کرد: از آرد، پالپ و شیر سویا که از 4000 سال پیش در خاور دور شروع به کشت کرد نیز استفاده می شود.

   با بیان اینکه با این ویژگی ها، روغن سویا یک ماده مغذی مهم است که نباید از جداول غافل شود. دکتر. های اوغلو گفت که روغن سویا یک ماده مغذی و افزودنی مهم است که در صنایع غذایی، رنگ، دارویی و آرایشی استفاده می شود.

   با اشاره به اینکه اسیدهای چرب “امگا” موجود در ترکیب روغن سویا فواید بسیاری برای سلامتی دارد. دکتر. ابراهیم های اوغلو خاطرنشان کرد.

مهمترین ویژگی که روغن سویا را از سایر روغن های گیاهی متمایز می کند این است که بیشتر از چربی های غیراشباع تشکیل شده است. روغن سویا که اثر کاهش دهنده کلسترول دارد، از نظر ویتامین B نیز بسیار غنی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.