روغن موتور صفر بیست موجب از بین رفتن اثر انگشت در صحنه جنایت می شود

روغن موتور را می توان برای مدت نسبتاً طولانی در ظرف اصلی در بسته نگهداری کرد. با این حال، تولید کنندگان توصیه می کنند آن را حداکثر برای  سه تا پنج سال نگه دارید.

 پس از آن، اجزای افزودنی های شیمیایی حل شده در روغن موتور صفر بیست می توانند رسوب کنند، سپس افزودنی ها دیگر حل نمی شوند بلکه توده های کوچکی را تشکیل می دهند.

علاوه بر این، پیشرفت فنی در توسعه موتور نیاز به روغن هایی با عملکرد بالاتر دارد. روغنی که برای مدت طولانی ذخیره شده است، دیگر این شرایط را برآورده نمی کند.

حداکثر باید شش ماه در ظروف باز نگهداری شود. دلیل: هر ظرف به دلیل تغییر دمای محیط “تنفس” می کند، بنابراین هوای بیرون از جمله رطوبت را به داخل می کشد.

این امر همچنین عملکرد روغن موتور را از طریق واکنش های شیمیایی-فیزیکی با مواد افزودنی کاهش می دهد.

روغن موتور در خودروها و موتورسیکلت ها ضروری است زیرا نقش مهمی به عنوان روان کننده ایفا می کند. با این حال، به‌ویژه جوانان ایده نوشیدن روغن موتور را به عنوان بخشی از آزمایش شجاعت با عواقب اغلب کشنده ادامه می‌دهند.

اکثر آنها از اینکه این مایع چقدر می‌تواند برای سلامتی آنها خطرناک و سمی باشد آگاه نیستند. با این حال، این غیرمعمول نیست که روغن به طور تصادفی وارد بدن بزرگسالانی شود که خودشان تعویض روغن انجام می دهند.

هر موتور متفاوت است و بنابراین نیازهای روغن خاصی دارد. استفاده از روغن نامناسب با ویسکوزیته نامناسب اجازه نمی دهد فشار روغن صحیح ایجاد شود و در نتیجه موتور آسیب ببیند.

سایر پیامدهای منفی از دست دادن گارانتی، افزایش مصرف سوخت، افزایش خطر خرابی، کاهش عمر موتور و از بین رفتن فیلتر ذرات و مبدل کاتالیزوری است.

هنگام تعویض روغن از چه روغنی باید استفاده کرد؟ ارائه دهندگان متعددی با محصولات ارزان و گران قیمت وجود دارد. طبیعتاً شما می خواهید تا حد امکان پول کمتری خرج کنید و بنابراین دوست دارید از روغن ارزان استفاده کنید.

با این حال، این می تواند در نهایت بسیار گران تر باشد. روغن ارزان تمام مشخصات سازنده را برآورده نمی کند و ذخایر عملکرد پایین تری دارد. بنابراین، سریعتر فرسوده می شود و نیاز به تعویض بیشتر دارد.

از طرف دیگر روغن موتور LIQUI MOLY با کیفیت بالا حتی از مشخصات سازنده فراتر رفته و عمر موتور را افزایش می دهد.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.