زغال حبه ای بهترین پاک کننده سینک ظرفشویی است

زغال‌سنگ‌ها هم از نظر زمان تشکیل و هم از نظر میزان کربن موجود در ترکیبشان با یکدیگر تفاوت دارند.

 ارزش گرمایشی زغال حبه ای قدیمی نیز به همین نسبت بالاست. 

ذغال سنگ نارس: بقایای گیاهی جمع آوری شده در مناطق باتلاقی طی سالیان متمادی انباشته می شوند. این نوع زغال سنگ که به عنوان مرحله اول زغال سازی نشان داده شده است، ویژگی های زغال سنگ سخت را نشان نمی دهد. مقدار آب موجود در آن نیز زیاد خواهد بود. درصد کربن از 60٪ تجاوز نمی کند.

زغال سنگ قهوه ای: به طور کلی زغال سنگ قهوه ای نیز شناخته می شود. در رده پایین ترین زغال سنگ قرار دارد. به طور کلی در بین انواع مختلف زغال سنگ می توان انواعی مانند زغال سنگ زرد یا قهوه ای را نیز شنید. یکی از زغال هایی است که هنوز شکل گیری آن کامل نشده است. به عنوان درصد کربن، مشخص می شود که درصد کربن بین 70 تا 80 درصد وجود دارد. این یک نوع زغال سنگ است که به وفور در پوسته زمین یافت می شود.

زغال سنگ سخت: از نظر ارزش حرارتی در بین با کیفیت ترین زغال سنگ ها رتبه اول را دارد. در زغال سنگ سخت، کربن سازی در مرحله بسیار پیشرفته تری قرار دارد. باید بدانید که این زغال سنگ پرکالری است. انرژی حاصل از زغال سنگ سخت بیشتر از زغال سنگ خواهد بود. علاوه بر این، از آنجایی که گران تر است، احتمال استفاده از آن برای مقاصد گرمایشی در خانه ها کمتر است. این معدن در منطقه زونگولداک ترکیه استخراج می شود. درصد کربن بین 70 تا 90 درصد است.

آنتراسیت: زغال سنگ آنتراسیت به عنوان بالاترین کیفیت جواهرات جامد و فسیلی نشان داده شده است. از 95 درصد کربن تشکیل شده است. میزان آب بسیار کم است. سخت ترین نوع زغال سنگ محسوب می شود. وقتی سوزانده شود، نسبت به سایرین قدرت حرارت دهی بیشتری خواهد داشت. این زغال سنگ روشن است و یک نوع زغال سنگ بسیار دشوار است که مشتعل می شود.

گرافیت: برای گرافیت که جزو انواع زغال سنگ است، پاسخ خواهید گرفت که ذاتاً کربن خالص است. تفاوت اصلی با الماس این است که ساختاری بی شکل دارد. از گرافیت در ساخت زغال سنگ لامپ قوس الکتریکی و روان کننده ها استفاده می شود. اگر به نسبت معینی با خاک رس مخلوط شود، می توان ماده ای را به دست آورد که به ساختن نوک مداد کمک می کند.

زغال هندوانه: معروف است که اندازه زغال هندوانه 110 تا 200 میلی متر است. باید بدانید که این نوع زغال از جمله انواع زغالی است که کمتر در بین سایر انواع زغال سنگ با آن مواجه می شوید.