طرز تهیه رب لیمو ترش

برای اینکه آبلیمو زمان بیشتری سالم بماند می توانید آبلیمو را تبدیل به رب لیمو کنید که هم فضای کمتری اشغال می کند و هم خواص زیادی نیز دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا طرز تهیه و کار برد و همچنین خواص رب لیمو ترش خوشمزه را برایتان باز گو کنیم.
لیمو ترش از گروه مرکبات می باشد. این میوه پرخاصیت بسیار ترش می باشد و از آب آن استفاده فراوانی می شود آبلیمو هرچه تازه‌تر مصرف شود ارزش تغذیه ای بیشتری دارد ولی لیمو ترش جهرم در همه زمان‌ها و مکان‌ها موجود نمی باشد پس بنابراین آبلیمو را می گیرند و از آن فرآورده‌های مختلف درست می کنند با آبلیمو رب لیمو درست می شود که خواص بی نظیری دارد همچنین لیموترش را تبدیل به لیمو عمانی می کنند ها تا در همه فصل ها بتوانند از یک روش بهره ببرند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

رب لیمو ترش چگونه تهیه می شود‌؟

ابتدا لیمو ترش شیرازی را خوب بشویید و با دستگاه آب مرکبات گیری یا حتی با آبمیوه گیری های پلاستیکی آبگیری نمایید.
وقتی همه ی لیمو ترش ها را آبگیری کردید حالا آبلیمو را روی گاز قرار می دهید تا به آرامی بجوشد و در حین جوشیدن مدام به رب سر بزنید. میگذارید آنقدر بجوشد که غلیظ و سیاه شود.
غلظت این رب شبیه غلظت رب نارنج شود. بعد از اینکه رب آماده و سرد شد. حالا رب را در ظرف های شیشه ای قرار می دهید و در کابینت یا یخچال نگهداری کنید. این رب بیشتر از یکسال می ماند و فاسد نمی شود.
لیمو ترش آبگیری بسیار ترش می باشد و کاربرد غذایی بسیاری دارد. در تمام غذاهایی که از رب انار استفاده می شود. می توان رب لیمو هم استفاده کرد.
طعم خوب و ترشی این رب به غذاهای ایرانی مزه و طعم خوبی می دهد.
رب لیمو ترش مانند لیموی تازه خواص دارد. رب لیمو ترش سرشار از ویتامین ث می باشد. و به جذب بهتر آهن کمک می کند. مصرف رب لیمو همراه با غذا های گوشتی سبب می شود که آهن غذا جذب شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.