لامپ ال ای دی فول اسپکتروم در روستای علی آباد رایگان بین مردم پخش شد

دیود ساطع نور (LED) کم مصرف ترین فناوری روشنایی امروزی است که به سرعت در حال توسعه است. لامپ های LED باکیفیت عمر طولانی تری دارند، دوام بیشتری دارند و کیفیت نور قابل مقایسه یا بهتری را نسبت به سایر انواع روشنایی ارائه می دهند. 

لامپ ال ای دی فول اسپکتروم یک فناوری روشنایی بسیار کم مصرف است و پتانسیل تغییر اساسی در آینده روشنایی در ایالات متحده را دارد.

ال ای دی های مسکونی به ویژه محصولات دارای رتبه ENERGY STAR حداقل 75٪ انرژی کمتری مصرف می کنند و تا 25 برابر بیشتر از نورهای رشته ای دوام می آورند.

استفاده گسترده از روشنایی LED تأثیر بالقوه زیادی بر صرفه جویی در انرژی در ایالات متحده دارد. تا سال 2035، پیش‌بینی می‌شود که اکثر تاسیسات روشنایی از فناوری LED استفاده کنند.

لامپ ال ای دی فول اسپکتروم

صرفه‌جویی در انرژی ناشی از روشنایی LED می‌تواند تا سال 2035 به 569 تراوات ساعت در سال برسد که برابر با تولید انرژی سالانه بیش از 92 نیروگاه 1000 مگاواتی است.

روشنایی LED با سایر انواع روشنایی مانند رشته ای و CFL بسیار متفاوت است. تفاوت های کلیدی عبارتند از:

  • منبع نور: LED ها به اندازه یک تکه فلفل هستند و می توانند نور را در طیف رنگی ساطع کنند. گاهی اوقات از ترکیبی از LED های قرمز، سبز و آبی برای ایجاد نور سفید استفاده می شود.
  • جهت: LED ها نور را در جهت خاصی ساطع می کنند و نیاز به بازتابنده ها و پخش کننده هایی را که می توانند نور را به دام بیندازند کاهش می دهند. این ویژگی باعث می شود LED ها برای بسیاری از مصارف مانند چراغ های فرورفته و روشنایی کار کارآمدتر شوند. در سایر انواع نورپردازی، نور باید به جهت مورد نظر منعکس شود و بیش از نیمی از نور ممکن است هرگز از دستگاه خارج نشود.
  • گرما: LED ها گرمای بسیار کمی از خود ساطع می کنند. در مقایسه، لامپ های رشته ای 90 درصد انرژی خود را به عنوان گرما و CFL ها حدود 80 درصد از انرژی خود را به عنوان گرما آزاد می کنند.
  • طول عمر: محصولات نورپردازی LED معمولاً بسیار بیشتر از سایر انواع روشنایی عمر می کنند. یک لامپ LED با کیفیت خوب می تواند 3 تا 5 برابر بیشتر از یک لامپ CFL و 30 برابر بیشتر از یک لامپ رشته ای دوام بیاورد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.