وزیر خارجه سنگ یاقوت کبود استار را برای دختر امپراطور روم هدیه برد

یاقوت کبود یک سنگ قیمتی از خانواده کوراندوم است ، رنگ های زیادی وجود دارد، اما به طور کلی فقط به آنهایی اطلاق می شود که در تایلند آبی هستند که در اصل Nilkan نامیده می شود. 

اما اکنون توسط مردم یاقوت کبود نامیده می شود. نام آن از معدن سنگ های قیمتی در استان پیلین، کامبوج نشات گرفته است. که در یک زمان به تعداد زیادی به تایلند وارد می شدند.

سنگ یاقوت کبود استار به عنوان یک ماده معدنی در رده (گونه ها) کوراندوم و یاقوت سرخ  طبقه بندی می شود و برای ساخت جواهرات ایده آل است.

سنگ یاقوت

ایرانیان باستان بر این باور بودند که یاقوت کبود “سنگی از آسمان” است، زیرا آنها معتقد بودند که زمین بر روی یک یاقوت کبود بزرگ قرار گرفته است، بنابراین نور خورشید را منعکس می کند.

بیرون به آسمان آبی طبق افسانه، یاقوت کبود یک جواهر سلطنتی است که برای محافظت در برابر خطر پوشیده می شود. اعتقاد بر این است که کسانی که یاقوت کبود می پوشند زندگی روشنی خواهند داشت.

قدرت زندگی کردن را دارند و این یاقوت کبود همچنین می تواند پوشنده را از آسیب محافظت کند. این یاقوت کبود نیز به عنوان نمادی از صداقت در نظر گرفته می شود.

در زمان های قدیم، کوراندوم آبی یاقوت کبود نامیده می شد. اما در واقع سنگ های قیمتی کوراندوم در رنگ های مختلفی مانند زرد، صورتی، بنفش، سبز و … می باشند.

بنابراین اگر بخواهیم انواع دیگر سنگ های قیمتی کوراندوم را به غیر از یاقوت کبود (Blue Sapphire) بنامیم، باید رنگ آن را نیز مشخص کنیم. مانند یاقوت کبود زرد، یاقوت کبود سبز، یاقوت کبود صورتی و غیره.

در حال حاضر، اکثر یاقوت‌های کبود عملیات حرارتی یا همان چیزی که ما آن را گرم می‌نامیم، شامل عملیات حرارتی قدیمی و جدید می‌شود، اما به طور کلی، عملیات حرارتی جدید در بازار سنگ‌های قیمتی پذیرفته شده است. زیرا شلیک باعث بهتر شدن و ماندگاری رنگ یاقوت کبود می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.