ویتامین C در لیمو، آب لیمو و پوست لیمو چقدر است

به عنوان یک مرکبات، لیمو سرشار از ویتامین C است. آب لیمو برای افزایش مصرف روزانه ویتامین C شما عالی است. می توانید آن را به دستور العمل ها اضافه کنید یا فقط آب لیمو بنوشید. پوست لیمو غنی ترین قسمت لیمو از نظر ویتامین C است. از آن برای طعم دادن به چای یا دستور العمل ها استفاده کنید.

 

روزانه به چه مقدار ویتامین C نیاز داریم؟

طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت، اکثر افراد روزانه به حدود 90 میلی گرم ویتامین C موجود در دمنوش لیمو عمانی نیاز دارند. مصرف زیاد ویتامین C روزانه با فواید بسیاری برای سلامتی مرتبط است. به عنوان مثال، ویتامین C برای بینایی خوب، کاهش وزن، سیستم ایمنی قوی و سنتز کلاژن ضروری است.

همچنین ویتامین C باعث افزایش جذب آهن می شود. بنابراین، ما باید غذاهای سرشار از آهن مانند لوبیا را با غذاهای سرشار از ویتامین C مصرف کنیم. اگرچه فقط غذاهای گیاهی حاوی مقادیر قابل توجهی ویتامین C هستند. سبزیجات و میوه ها بهترین منابع غذایی هستند.

صادرات لیمو ترش

آیا لیمو سرشار از ویتامین C است؟

لیمو منبع عالی ویتامین C است. فقط 100 گرم لیمو حاوی 53 میلی گرم ویتامین C است. این 70٪ DV (ارزش روزانه) است.عملا، یک لیموی کوچک حاوی حدود 30 میلی گرم ویتامین C است. این 40 درصد DV است. علاوه بر این، یک لیموی بزرگ حاوی حدود 45 میلی گرم ویتامین C یا 60 درصد DV است.

 

آیا آب لیمو سرشار از ویتامین C است؟

مطمئناً آب لیمو و لیمو سیر سرشار از ویتامین C نیز هست. 100 گرم آب لیمو حاوی 38 میلی گرم ویتامین C است. این 50 درصد DV است.

اگر می خواهید مصرف ویتامین C خود را افزایش دهید، صبح ها آب لیمو بنوشید. آب یک لیمو را اضافه کنید. حاوی 18 میلی گرم ویتامین C است! آب لیمو برای کاهش وزن نیز عالی است.

می توانیم صبح ها و همچنین درست قبل از خواب آب گرم همراه با آب لیمو بنوشیم. آب لیمو می تواند به چربی سوزی کمک کند و پوست را انعطاف پذیر نگه دارد، بدون چین و چروک!

پوست لیمو را دور نریزید

به عنوان یک قانون کلی، پوست میوه ها حاوی بیشتر مواد مغذی است. لیمو نیز از این قاعده مستثنی نیست. پوست لیمو غنی ترین بخش ویتامین C است. 100 گرم پوست لیمو دارای 129 میلی گرم ویتامین C است. در عمل، فقط یک قاشق چای خوری پوست لیمو حاوی 2.6 میلی گرم ویتامین C و یک قاشق غذاخوری تا 8 میلی گرم ویتامین C است. این 10 درصد است. DV. پوست یک لیموی متوسط ​​می تواند یک قاشق غذاخوری را پر کند.

بنابراین، سعی کنید پوست لیمو را در دستور العمل ها اضافه کنید. همچنین، می توانید آن را کم آب کنید و از آن برای طعم دادن به چای خود یا تهیه آب لیمو استفاده کنید!

فواید ویتامین C برای سلامتی

شاید شناخته شده ترین خاصیت ویتامین C تاثیر آن بر سیستم ایمنی باشد. مهمتر از همه، ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است. علاوه بر این، ویتامین C با کاهش خطر ابتلا به سرطان های خاص، بیماری قلب و عروقی، آب مروارید، فشار خون بالا مرتبط است.

علاوه بر این، آب لیمو برای کاهش وزن ایده آل است. این شاخص گلیسمی یک وعده غذایی پر کربوهیدرات را کاهش می دهد و به خصوص قند آن پایین است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.