پرتقال یا لیمو کدام یک ویتامین C بیشتری دارد؟

لیمو و پرتقال در مقابل لیمو: این میوه ای است که ویتامین C بیشتری دارد. پرتقال و لیمو هر دو به وفور در انواع نارنگی در هند موجود هستند. آنها به دلیل طعم تند و ترش به طور گسترده در غذاهای هندی استفاده می شوند. نه فقط آب میوه، بلکه طعم معطر آنها نیز برای طعمی با طراوت به محصولات پخته شده و سالاد اضافه می شود. این دو خوراکی با رنگ روشن سرشار از ویتامین C نیز هستند.

خواص لیمو شیرین | مضرات لیمو شیرین - زرین بانو

لیمو و پرتقال هر دو مرکباتی هستند که از خانواده Rutaceae هستند. آنها کم و بیش دارای ویژگی های تغذیه ای مشابهی هستند. علم می گوید ویتامین C یکی از ضروری ترین عناصر هر دو میوه است.

پرتقال یا لیمو: در اینجا چند تفاوت کلیدی در محتوای غذایی آنها وجود دارد:

پرتقال در مقایسه با لیمو دارای قند بیشتری است و حاوی کالری و کربوهیدرات بیشتری است همچنین طبع لیمو ترش تازه سرد می باشد. آنها دارای فیبر، پروتئین و چربی بیشتری هستند. همانطور که اندازه لیموها نشان می دهد، اندازه کوچکتر لیمو حدود 58 گرم وزن دارد، در حالی که یک پرتقال متوسط ​​حدود 131 گرم وزن دارد. مردم معمولاً وقتی صحبت از پرتقال کم می شود، پرتقال را انتخاب می کنند. رژیم چربی اگرچه لیموها در مقایسه با پرتقال طعم ترش دارند، اما این تفاوت در طعم بر اساس اسیدیته میوه تعیین می شود.

این میوه درمانی بهتر از شیمی درمانی است | بهداشت نیوز

قیمت لیمو ترش

اسیدیته لیمو بین 5 تا 7 درصد است، در حالی که اسیدیته پرتقال 1 درصد است. از این رو لیمو در مقایسه با پرتقال اسیدی است. پرتقال میوه ای به طور استثنایی سرشار از ویتامین های ضروری متعدد مانند ویتامین A، E، و ویتامین های گروه B مانند B1، B2، B3 و همچنین B5 است. برعکس، لیمو فقط حاوی ویتامین B6 غیر از ویتامین C است. پوست این میوه ها نیز می تواند مفید باشد.

پرتقال یا لیمو: کدام یک غنی از ویتامین C است؟

هر دوی این میوه ها نیز مقادیر تقریباً مشابهی ویتامین دارند. با این حال، محتوای ویتامین C در پرتقال فقط کمی بیشتر از لیمو است. تعجب نکنید، اما ویتامین C در پوست مرکبات پرتقال بیشتر از لیمو است. برعکس، محتوای ویتامین C آب لیمو ترش جهرم خام بیشتر از یک پرتقال است.

پرتقال یا لیمو: در اینجا چند تفاوت کلیدی در محتوای غذایی آنها وجود دارد:

از این رو، چه پرتقال یا لیمو، می‌توانید هر یک از این میوه‌ها را برای افزایش ویتامین C گاز بزنید. فقط فراموش نکنید که پوست آن‌ها را برای دوز اضافی ویتامین C در غذای خود بگنجانید. می‌توانید پوست آن را به آن اضافه کنید. نوشیدنی ها، کاری و حتی کیک های خود را و از عطر تند لذت ببرید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.