پودر لباسشویی omo خودکشی شاهزاده عربستان را رقم زد

پودرهای پودر لباسشویی omo حاوی مقادیر فراوانی سازنده ارزان قیمت هستند.

فسفات‌ها مدت‌ها پیش از مواد شوینده لباس‌شویی حذف شده‌اند، زیرا می‌توانند رشد بیش از حد گیاهان و جلبک‌ها را در دریاچه‌ها و رودخانه‌ها افزایش دهند.

اما پودرها همچنان با کربنات سدیم و زئولیت‌هایی که یون‌های آب سخت مانند کلسیم و منیزیم را به هم متصل می‌کنند، پر می‌شوند.

برای ساخت شوینده‌های مایع، مخصوصاً برای آب سخت، فرمول‌سازها باید به سازندگان جایگزین مانند سیترات سدیم روی آورند و سطح سورفکتانت را پمپاژ کنند.

به گفته محققان نتیجه این است که مایعات کاملاً مؤثر هستند اما معمولاً گرانتر از پودرها هستند.

تجزیه و تحلیل مواد شوینده لباسشویی ایالات متحده که سال گذشته توسط  یک سرویس تست محصولات مصرفی متعلق به نیویورک تایمز منتشر شد.

پودر لباسشویی omo را به عنوان بهترین محصول انتخاب کرد. نوع نیز در میان گران‌ترین شوینده‌هایی بود که سرویس آزمایش شد.

پودر سفید کننده omo در سال های گذشته بهترین انتخاب برای شستشو بود، اما دیگر درجه بندی نمی شود.

پودر

مطالب که درمورد پودر لباسشویی قبلاً در تولید اتوکسیلات در برزیل غالب است، در مقابل ایالات متحده قرار می گیرد.

وضعیت در آلمان متفاوت است، جایی که یک سرویس آزمایشی پیشرو، برای شستشو، به طور مداوم پودرها را بالاتر از مایعات برای تمیز کردن  قرار می دهد.

در اکتبر 2018، این شرکت آزمایشی از 18 ماده شوینده پودری و 5 غلاف حاوی مایع را منتشر کرد. نتیجه گیری پودرهای مبتنی بر سفید کننده به طور قابل توجهی بهتر از غلاف هایی هستند که پنج مکان آخر آزمایش را اشغال کردند.

نتایج متفاوت آزمایش‌های ایالات متحده و آلمان، شرایط شستشوی متفاوت در ایالات متحده و اروپا و همچنین مزیت اصلی پودرها را نسبت به مایعات نشان می‌دهد: توانایی افزودن ماده سفیدکننده.

اکثر مواد شوینده پودری ممتاز حاوی سفید کننده های مبتنی بر اکسیژن سدیم پرکربنات به همراه یک ماده شیمیایی، معمولاً تترا استیل اتیلن دی آمین هستند که سفید کننده را در دمای پایین فعال می کند.

سدیم پرکربنات در شوینده‌های مایع پایدار نیست، بنابراین فرمول‌سازها تمام تلاش خود را می‌کنند تا اثر آن را با آنزیم‌ها و روشن‌کننده‌های نوری تکرار کنند .

افزودنی‌هایی مانند دی‌آمینو استیل‌بن دی سولفونات که لباس‌ها را با جذب نور ماوراء بنفش و انتشار مجدد آن در ناحیه آبی روشن‌تر نشان می‌دهند.

پودرهای شوینده ای که در ایالات متحده فروخته می شوند گاهی حاوی سفید کننده اکسیژن نیز هستند، اما در اروپا بسیار موثر هستند زیرا چرخه ماشین های لباسشویی گرمتر و طولانی تر از ایالات متحده است.