چوب روسی شیراز یکی از خارق العاده ترین نمونه ها

همانطور که به نظر می رسد، یک چوب سخت لزوماً یک ماده سخت تر (تراکم تر) نیست و یک چوب نرم لزوماً یک ماده نرم تر (تراکم کمتر) نیست. به عنوان مثال، چوب روسی شیراز یکی از سبک‌ترین و کم‌تراکم‌ترین چوب‌هایی است که وجود دارد و جزو چوب‌های سخت محسوب می‌شود.

تمایز بین چوب سخت و چوب روسی دیوار در واقع به تولید مثل گیاهان مربوط می شود. همه درختان با تولید بذر تولید مثل می کنند، اما ساختار بذر متفاوت است. درختان سخت درختان آنژیوسپرم هستند، گیاهانی که دانه هایی با نوعی پوشش تولید می کنند. این ممکن است یک میوه، مانند یک سیب، یا یک پوسته سخت، مانند یک بلوط باشد.

از طرف دیگر، چوب های نرم، ژیمنوسپروم هستند. این گیاهان اجازه می‌دهند دانه‌ها همان طور که هستند، بدون پوشش روی زمین بیفتند. درختان کاج که دانه ها را در مخروط های سخت رشد می دهند، در این دسته قرار می گیرند.

در درختان مخروطی مانند کاج، این دانه ها پس از بلوغ در باد آزاد می شوند. این کار بذر گیاه را در منطقه وسیع تری پخش می کند.

در بیشتر موارد، درختان آنژیوسپرم در هوای سرد برگ های خود را از دست می دهند در حالی که درختان ژیمنوسپرم برگ های خود را در تمام طول سال حفظ می کنند. بنابراین، این نیز دقیق است که بگوییم همیشه سبزها چوب روسی اصفهان نرم و درختان برگریز چوب سخت هستند.

اصطلاحات چوب سخت/نرم تا حدی منطقی است. درختان همیشه سبز تراکم کمتری نسبت به درختان برگریز دارند و در نتیجه برش آسان تر است، در حالی که بیشتر چوب های سخت تراکم تر و در نتیجه محکم تر هستند. اما، همانطور که طبقه بندی چوب بالسا نشان می دهد، برای تبدیل شدن به چوب گیلاس برزیلی سخت، حداقل وزن مورد نیاز وجود ندارد.

در اینجا چند سوال جالب وجود دارد:

نحوه ساخت خانه چگونه کار می کند
چوب تحت فشار چگونه کار می کند؟
از یک درخت چند ورق کاغذ می توان تولید کرد؟
تخته سه لا چیست؟
کارگران آماتور چوب — فهرست انواع

  • منابع:
  • تبلیغات: 
    1. تولید روکش بسیار خوب
    2. خیار کاسه گل سبز با پرز و گل تاج زرد
    3. تحقیق دانشجویان پلی تکنینک برای آرد گندم
    4. شخصی با کارتن خانه ساخت!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.